Articles about all

Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz mieszkalnych

W czasie aranżowania wnętrz z całą pewnością trzeba zatroszczyć się, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do całej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym cechują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne mieszkanie

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma naturalnie swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżach nie materiały, które należy zamaskować, ale swego rodzaju dekoracja i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest ponadto przestronnie, a otwarte powierzchnie na dodatek akcentują charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, właśnie dlatego warto zadbać o dopasowanie poszczególnych elementów aranżacji oraz uzupełnić ją stosownie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją i niejednokrotnie wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy gwarantuje niezawodność, a równocześnie bezbłędnie komponuje się z aranżacją całego wnętrza. Detali drewnianych poniekąd się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych wyśmienicie wygląda surowe drewno z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje również sam szkic. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – detale dekoracyjne są w stanie zaburzać integralność aranży. Należałoby wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Pośród propozycji producentów wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje jednakże ciekawych projektów, które na pewno przypadną do gustu hobbystom stylu industrialnego. Pozwala to zaadaptować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do indywidualnych preferencji mieszkańców.

Comments are closed.